Hizmetlerimiz

Sayaç okuma Çanakkale

Okuma ve raporlama

Ülkemizde 02 Mayıs 2012 tarihinden itibaren merkezi sistemle ısınan konut ve ticari işletmelerde ısı gider paylaşım sistemine geçiş zorunlu hale gelmesiyle, artık malikler ısınma giderlerini ortak, kullanım alanı oranında ya da peteklerinin dilim sayılarına göre değil, sadece tüketimlerine göre ödemeye başladılar. Bu sistemin iki ana bileşeninden biri olan ısı gider ölçüm cihazlarının (ısı sayaçları ve ısı pay ölçerler) tüketim değerlerinin okunması ve binaya raporlanması ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yetkilendirdiği Okuma Yetki Belgesi’ne sahip firmalar tarafından yürütülmektedir. Alteknik Enerji Ölçüm ve Paylaşım Sis. Prj. Müh. Hiz. San ve Tic.. Ltd. Şti. de 2021 yılında bakanlık tarafından yetkilendirilmiş şirketlerden birisi olarak bu alanda faaliyet göstermektedir. Binada uygulanan ısı gider paylaşım ürününün özelliklerine göre kablolu ya da kablosuz sistemin kurulumu firmamızca yapılabilmekte ve bu cihazların okunması/raporlanması süreçleri binaların talebi doğrultusunda gerçekleştirilebilmektedir. Bu konu hakkında daha fazla bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Supervizörlük

Mekanik tesisatınız kurulum aşamasından başlayarak veya hazır kurulu olan tesisatınızda incelemeler yaparak ; ölçüm ekipmanlarının belirlenmesi ,kullanılacak ekipman ve sayaçlara ait teknik bilgilendirmeler gibi her türlü teknik desteği sizlere sağlamaktayız.
Mekanik Tesisat Denetimi süpervizörlük
Çanakkale Montaj ve Servis

Montaj & Servis

Tesisatınızda bulunan ölçüm cihazların arıza tespiti, kullanılan sistemde arıza tespiti, arızalı olan ölçüm ekipmanlarının değiştirilmesi, yeniden montaj yapılması ve sorunsuz devreye alınması konusunda deneyimli teknik kadromuz ile hizmet sağlamaktayız.
Bakanlığın yayınlamış olduğu Gider Paylaşım Yönetmeliğine buradan ulaşabilirsiniz. 
Sohbeti başlatın.
Bize Ulaşabilirsiniz.
Merhaba,
Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz ?