QUNDIS ISI PAY ÖLÇER
QUNTIS ISI PAY ÖLÇER
  • IQ caloric 5.5, bilenen Q caloric 5’in sonraki modelidir. Elektronik cihaz ısıtıcılardan verilen ısının yüzdesini tespit eder ve çok daha yüksek bir telsiz performansına sahiptir. Telsiz kapsama alanı bina içinde C modu sayesinde iki katına çıkarılabildi.
  • Q caloric 5.5’in diğer bir yeniliği de esnek okuma zamanlarıdır. Önceki modelde okumak için 48 muhtemel gün varken, yeni ısı pay ölçer ile senenin 365 günü okuma yapmak mümkündür. Böylece Q walk-by sistemi kullanıldığında ölçüm hizmeti sağlayıcıları yılı belirli dönemlerine bağlı kalmaz. Bu sayede tüketim verilerinin tespitini ve enerji maliyeti hesaplamasını planlarken daha fazla özgür olursunuz.
  • Sayaç okuması hem sabit, hem de mobil olarak yapılabilir; çünkü Q caloric 5.5, walk-by telsiz telegramlarına paralel AMR telegramları göndermektedir. AMR telegramları C modunda ayrıca „Open Metering System Specifi cation“ özelliğine sahiptir. Paralel gönderim özelliği ayrıca Q caloric 5.5’i yeniden yapılandırmaya gerek kalmadan istediğiniz zaman AMR okumasına geçebilirsiniz. Böylece bir yılın altındaki tüketim tespitlerine de hazır olursunuz.
Gold Therm Isı Pay Ölçer
GOLD THERM  ISI PAY ÖLÇER
  • Merkezi ısıtma sistemlerinde, her bir radyatör tarafından tüketilen ısı enerjisini kayıt altına alan ölçüm cihazıdır. Çok kolonlu merkezi ısıtma sistemine sahip konutlarda, her bir radyatöre monte edilerek, radyatör başına tüketim değerini kaydeder. Daire başı toplam ısı enerjisi tüketimi, dairede bulunan her bir radyatörden alınan tüketim verilerinin toplanmasıyla hesaplanır. Böylece ısınma gider paylaşımı ‘Tükettiğin Kadar Öde’ prensibine göre adaletli bir şekilde yapılabilir.

    Isı pay ölçerlerde Radyatör ve Oda sıcaklığını algılayan iki adet sıcaklık sensörü bulunur. Isı pay ölçer, üzerine takılı olduğu radyatörün sıcaklığı ile oda sıcaklığı arasındaki sıcaklık farkı değerini ölçer. Ölçülen bu sıcakllık farkı değeri, radyatörün anma ısıl güç kat sayısı ve ısıl temas katsayısı’nı kullanarak gerçek tüketim değerini hesaplar.

    Isı pay ölçerler montaj sonrasında, üzerine takılı olduğu radyatörün ısıl gücüne göre programlanırlar. Isı pay ölçerler, radyatörün harcadığı ısı enerjisini hesaplar ve cihaz içine entegre edilmiş radyo modülü sayesinde tüketim bilgilerini okuyucuya iletir. Isı pay ölçerler harici güç beslemesine ihtiyaç duymaksızın, içindeki uzun ömürlü lityum pil ile çalışırlar.

Sohbeti başlatın.
Bize Ulaşabilirsiniz.
Merhaba,
Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz ?